ImageController :: getImageAsCroppedThumbnail
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| url | "image/crop/16038/250/250" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ImageController::getImageAsCroppedThumbnail" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "getImageAsCroppedThumb" |
| _route_params | [ "id" => "16038" "height" => "250" "width" => "250" ] |
| height | "250" |
| id | "16038" |
| image | App\Entity\Image {#974 -id: 16038 -description: "Texture douce, moelleuse et le goût du chocolat est présent dans chaque bouchées et pas trop sucré." -products: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#976 …} -displayOrder: 1 -image: "/home/maturinproject/maturin.ca/src/../usersData/7785/images/newProduct/phpsJ0J09" -category: "product" -filename: "phpsJ0J09" -mime: "image/jpeg" -weight: 262199 -height: 1960 -width: 4032 -folder: "/" -creationDate: DateTime @1606798800 {#971 : 2020-12-01 00:00:00.0 America/New_York (-05:00) } -lastUpdated: DateTime @1606880387 {#972 : 2020-12-01 22:39:47.0 America/New_York (-05:00) } -user: Proxies\__CG__\App\Entity\User {#1184 …} } |
| width | "250" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| accept-language | "en" |
| connection | "keep-alive" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:1.9.6.20) Gecko/4764-12-28 18:39:49.421219 Firefox/14.0" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 24 May 2026 18:46:26 GMT" |
| x-debug-token | "007113" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "en" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:1.9.6.20) Gecko/4764-12-28 18:39:49.421219 Firefox/14.0" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "url=image/crop/16038/250/250" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "url=image/crop/16038/250/250" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/image/crop/16038/250/250" |
| REMOTE_ADDR | "35.139.51.136" |
| REMOTE_PORT | "58246" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1779648386 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779648386.879 |
| REQUEST_URI | "/image/crop/16038/250/250" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |