ProductController :: viewProduct
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ProductController::viewProduct" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "fr" |
| _redirected | true |
| _route | "viewProduct" |
| _route_params | [ "_locale" => "fr" "producerUrl" => "authentik-fudge" "productName" => "fudge-au-chocolat" "id" => "6691" ] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#933 #template: "frontend/product.html.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [ App\Controller\ProductController {#224 -entityMana: Doctrine\ORM\EntityManager {#319 …} -productServ: App\Service\ProductService {#153 …} -userServ: App\Service\UserService {#150 …} -companyServ: App\Service\CompanyService {#835 …} -request: null #container: Symfony\Component\DependencyInjection\Argument\ServiceLocator {#839 …} } "viewProduct" ] } |
| id | "6691" |
| producerUrl | "authentik-fudge" |
| product | App\Entity\Product {#1113 #em: Doctrine\ORM\EntityManager {#319 …} #userServ: App\Service\UserService {#150 …} -urlName: null -id: 6691 -origName: "Fudge au Chocolat" -origBrandName: "Tradition ste-Julie" -qtyLeft: 0 -unitAmount: 160.0 -unit: 2 -available: true -origDescription: "<p>Fudge au Chocolat Tradition Ste-Julie, 160g emballés individuellement</p><p>Sans Gluten, sans huile de palme, ni arômes et colorants artificiels</p>" -categories: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1175 …} -conservation: Proxies\__CG__\App\Entity\Conservation {#1154 …} -Origin: "Québec/Canada" -bestBefore: null -creationDate: DateTime @1604552400 {#1110 : 2020-11-05 00:00:00.0 America/New_York (-05:00) } -nutritionFact: null -newProduct: true -images: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1155 …} -mainImage: Proxies\__CG__\App\Entity\Image {#1176 …} -tags: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1133 …} -ingredients: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1147 …} -storages: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1188 …} -pricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1206 …} -certifications: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1219 …} -company: Proxies\__CG__\App\Entity\Company {#1380 …} -taxable: true -maturinUpc: "055843410028" -codeUPC: "0 58023 90028 9" -code1: "90028" -code2: null -code3: null -codeBox: "100 58023 90028 6" -alimentsDuQuebec: false -deliveryLocations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1368 …} -minimumInStorage: 20 -deliveryMethods: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1345 …} -limitedQuantity: false -alimentsDuQuebecCertification: null -DeliveryType: 0 -DeliveryPickup: false -draft: false -deliveryMail: true -locations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1319 …} -region: Proxies\__CG__\App\Entity\Region {#1290 …} -advices: null -recipes: null -userViewed: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1301 …} -inCarts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1244 …} -solexId: "37069" -replenishmentItems: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1261 …} -favorites: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1273 …} -listOfIngredients: "<p>Sucre (Sucre, glucose). Crème (lait, crème, mono et diglycérides, phosphate disodique, citrate de sodium, carraghénine ). chocolat (chocolat non-sucré Belge, sucre, beurre de cacao, lécithine de soya, extrait naturel de vanille). Beurre. Sorbate de potassium.</p>" -qtyReadyToShip: 76 -expirationDate: DateTime @1626753600 {#1111 : 2021-07-20 00:00:00.0 America/New_York (-04:00) } -isConsigned: false -consignedCost: 0.0 -nutritionFactImage: null -isFragile: false -qtyPerUnit: 1 -validatedByDistributor: true -deliveryNote: null -isJustInTime: false -reminderLowQuantitySent: false -hasMultipleProducts: false -hasFreeMaturinShipping: false -deal: null -productsInBundle: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1275 …} -badges: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1397 …} -diets: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1410 …} -discountPricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1412 …} -subCategory: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1414 …} -complementedByGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1427 …} -complementaryGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1429 …} -actionWhenExpired: 0 -isSubscribable: null -subscriptions: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1449 …} -isBoxOfProducts: false -productsInBox: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1463 …} -isOnlySubscribable: null -justInTimeDeliveryDate: null -freeMaturinShippingIfLowerThen: null -isOnlySubscribableToType: null -targetOfReplacementScripts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1477 …} -quantityWarehouse: 76 -quantityWarehouseReserved: 0 -quantityOnHold: 0 -parentProductId: null -feeWarehousePackingPerUnit: null -feeWarehouseHandlingPerUnit: null -isDisplayedInAssociationOnly: false -isHri: false -puroExclusion: false -containsAlcohol: false -isConsumer: true -productColaborPrice: null -isPrixLaureat: false -cantUseCoupon: false -corporative: null -seasonality: null -seasonalityStart: null -seasonalityEnd: null -quantityMaxProd: null -productDelete: false -orderFrequency: 0 -portionForMeal: 0 } |
| productName | "fudge-au-chocolat" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cache-control | "max-age=259200" |
| connection | "keep-alive" |
| cookie | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%223ff6a0%22%2C%22route%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CProductController%22%2C%22method%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2FMarkego%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FProductController.php%22%2C%22line%22%3A587%7D%2C%22status_code%22%3A307%2C%22status_text%22%3A%22Temporary%20Redirect%22%7D; PHPSESSID=t8lo4dospau83ie40husto3dna" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| referer | "http://staging.maturin.ca/index.php/groupe/legrandmarchedequebec/produit/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| via | "1.1 squid-proxy-5b96dc6d46-bnhsb (squid/6.13)" |
| x-forwarded-for | "10.8.20.218" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 24 May 2026 21:57:10 GMT" |
| location | "/index.php/groupe/legrandmarchedequebec/produit/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| x-debug-token | "6fdd1e" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "t8lo4dospau83ie40husto3dna" |
| sf_redirect | "{"token":"3ff6a0","route":"viewProductInAssociation","method":"GET","controller":{"class":"App\\Controller\\ProductController","method":"viewProductInAssociation","file":"\/var\/www\/html\/Markego\/src\/Controller\/ProductController.php","line":587},"status_code":307,"status_text":"Temporary Redirect"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sun, 24 May 26 17:57:07 -0400" |
| Last used | "Sun, 24 May 26 17:57:10 -0400" |
| Lifetime | "31536000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| cartId | 18550229 |
| favorites | Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#236 -elements: [] } |
| showThisAssociationIdOnly-customBrowsing | 4 |
Flashes
Flashes
| Key | Value |
|---|---|
| error | [ "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" "The product you tried to see is not allowed in Le Grand Marché de Québec" ] |
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "max-age=259200" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_COOKIE | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%223ff6a0%22%2C%22route%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CProductController%22%2C%22method%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2FMarkego%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FProductController.php%22%2C%22line%22%3A587%7D%2C%22status_code%22%3A307%2C%22status_text%22%3A%22Temporary%20Redirect%22%7D; PHPSESSID=t8lo4dospau83ie40husto3dna" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_REFERER | "http://staging.maturin.ca/index.php/groupe/legrandmarchedequebec/produit/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_VIA | "1.1 squid-proxy-5b96dc6d46-bnhsb (squid/6.13)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "10.8.20.218" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PATH_INFO | "/produit/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| PATH_TRANSLATED | "redirect:/index.php/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| PHP_SELF | "/index.php/produit/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| QUERY_STRING | "" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.217.109" |
| REMOTE_PORT | "32906" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1779659830 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779659830.519 |
| REQUEST_URI | "/index.php/produit/authentik-fudge/fudge-au-chocolat/6691/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |