ProductController :: viewProduct
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ProductController::viewProduct" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "fr" |
| _redirected | true |
| _route | "viewProduct" |
| _route_params | [ "_locale" => "fr" "producerUrl" => "la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis" "productName" => "les-becs-sucres" "id" => "6843" ] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#933 #template: "frontend/product.html.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [ App\Controller\ProductController {#224 -entityMana: Doctrine\ORM\EntityManager {#319 …} -productServ: App\Service\ProductService {#153 …} -userServ: App\Service\UserService {#150 …} -companyServ: App\Service\CompanyService {#835 …} -request: null #container: Symfony\Component\DependencyInjection\Argument\ServiceLocator {#839 …} } "viewProduct" ] } |
| id | "6843" |
| producerUrl | "la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis" |
| product | App\Entity\Product {#1112 #em: Doctrine\ORM\EntityManager {#319 …} #userServ: App\Service\UserService {#150 …} -urlName: null -id: 6843 -origName: "Les Becs sucrés" -origBrandName: "Ensemble cadeau" -qtyLeft: 0 -unitAmount: 375.0 -unit: 0 -available: true -origDescription: "<p>Ensemble d’un trio original composé d’un sirop de Cerise à grappe (125 ml), une gelée de Cerise à grappe (125 ml) et d’une tartinade de baies de Rosier (125 ml). Des fruits sauvages cueillis à la main dans notre belle région!</p>" -categories: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1174 …} -conservation: null -Origin: "Québec/Canada" -bestBefore: null -creationDate: DateTime @1606107600 {#1110 : 2020-11-23 00:00:00.0 America/New_York (-05:00) } -nutritionFact: null -newProduct: true -images: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1173 …} -mainImage: Proxies\__CG__\App\Entity\Image {#1133 …} -tags: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1142 …} -ingredients: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1156 …} -storages: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1176 …} -pricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1195 …} -certifications: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1208 …} -company: Proxies\__CG__\App\Entity\Company {#1369 …} -taxable: false -maturinUpc: null -codeUPC: null -code1: null -code2: null -code3: null -codeBox: null -alimentsDuQuebec: false -deliveryLocations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1357 …} -minimumInStorage: null -deliveryMethods: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1334 …} -limitedQuantity: false -alimentsDuQuebecCertification: null -DeliveryType: 0 -DeliveryPickup: true -draft: false -deliveryMail: false -locations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1308 …} -region: Proxies\__CG__\App\Entity\Region {#1279 …} -advices: null -recipes: null -userViewed: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1290 …} -inCarts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1233 …} -solexId: null -replenishmentItems: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1250 …} -favorites: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1262 …} -listOfIngredients: null -qtyReadyToShip: 20 -expirationDate: null -isConsigned: false -consignedCost: 0.0 -nutritionFactImage: null -isFragile: false -qtyPerUnit: 1 -validatedByDistributor: false -deliveryNote: null -isJustInTime: true -reminderLowQuantitySent: false -hasMultipleProducts: false -hasFreeMaturinShipping: false -deal: null -productsInBundle: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1264 …} -badges: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1386 …} -diets: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1399 …} -discountPricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1401 …} -subCategory: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1403 …} -complementedByGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1416 …} -complementaryGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1418 …} -actionWhenExpired: 0 -isSubscribable: null -subscriptions: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1438 …} -isBoxOfProducts: false -productsInBox: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1452 …} -isOnlySubscribable: null -justInTimeDeliveryDate: null -freeMaturinShippingIfLowerThen: null -isOnlySubscribableToType: null -targetOfReplacementScripts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1466 …} -quantityWarehouse: 0 -quantityWarehouseReserved: 0 -quantityOnHold: 0 -parentProductId: null -feeWarehousePackingPerUnit: null -feeWarehouseHandlingPerUnit: null -isDisplayedInAssociationOnly: true -isHri: false -puroExclusion: false -containsAlcohol: false -isConsumer: true -productColaborPrice: null -isPrixLaureat: false -cantUseCoupon: false -corporative: null -seasonality: null -seasonalityStart: null -seasonalityEnd: null -quantityMaxProd: null -productDelete: false -orderFrequency: 0 -portionForMeal: 0 } |
| productName | "les-becs-sucres" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, deflate" |
| cookie | "PHPSESSID=3fe4gj7uipto11p2qt27bmpuff; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22b4befa%22%2C%22route%22%3A%22viewProduct%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CProductController%22%2C%22method%22%3A%22viewProduct%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2FMarkego%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FProductController.php%22%2C%22line%22%3A612%7D%2C%22status_code%22%3A307%2C%22status_text%22%3A%22Temporary%20Redirect%22%7D" |
| from | "gptbot(at)openai.com" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| referer | "http://staging.maturin.ca/index.php/producteur/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/603" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; GPTBot/1.3; +https://openai.com/gptbot)" |
| x-openai-host-hash | "92317407" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Thu, 14 May 2026 16:31:06 GMT" |
| location | "http://staging.maturin.ca/index.php/producteur/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/603" |
| x-debug-token | "7ec1c4" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "3fe4gj7uipto11p2qt27bmpuff" |
| sf_redirect | "{"token":"b4befa","route":"viewProduct","method":"GET","controller":{"class":"App\\Controller\\ProductController","method":"viewProduct","file":"\/var\/www\/html\/Markego\/src\/Controller\/ProductController.php","line":612},"status_code":307,"status_text":"Temporary Redirect"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Thu, 14 May 26 12:28:14 -0400" |
| Last used | "Thu, 14 May 26 12:31:06 -0400" |
| Lifetime | "31536000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| cartId | 18418684 |
| favorites | Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#236 -elements: [] } |
Flashes
Flashes
| Key | Value |
|---|---|
| error | [ "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." "The product you tried to see is not available." ] |
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "PHPSESSID=3fe4gj7uipto11p2qt27bmpuff; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%22b4befa%22%2C%22route%22%3A%22viewProduct%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CProductController%22%2C%22method%22%3A%22viewProduct%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2FMarkego%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FProductController.php%22%2C%22line%22%3A612%7D%2C%22status_code%22%3A307%2C%22status_text%22%3A%22Temporary%20Redirect%22%7D" |
| HTTP_FROM | "gptbot(at)openai.com" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_REFERER | "http://staging.maturin.ca/index.php/producteur/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/603" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; GPTBot/1.3; +https://openai.com/gptbot)" |
| HTTP_X_OPENAI_HOST_HASH | "92317407" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PATH_INFO | "/produit/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/les-becs-sucres/6843/" |
| PATH_TRANSLATED | "redirect:/index.php/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/les-becs-sucres/6843/" |
| PHP_SELF | "/index.php/produit/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/les-becs-sucres/6843/" |
| QUERY_STRING | "" |
| REMOTE_ADDR | "74.7.241.13" |
| REMOTE_PORT | "44342" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1778776266 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1778776266.896 |
| REQUEST_URI | "/index.php/produit/la-cabottine---saveurs-indigenes---mv-mitis/les-becs-sucres/6843/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |