ProductController :: viewProduct
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ProductController::viewProduct" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "fr" |
| _redirected | true |
| _route | "viewProduct" |
| _route_params | [ "_locale" => "fr" "producerUrl" => "agrumette-couches-lavables" "productName" => "debarbouillettes-en-bambou-%28ensemble-de-4%29" "id" => "2905" ] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#933 #template: "frontend/product.html.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [ App\Controller\ProductController {#224 -entityMana: Doctrine\ORM\EntityManager {#319 …} -productServ: App\Service\ProductService {#153 …} -userServ: App\Service\UserService {#150 …} -companyServ: App\Service\CompanyService {#835 …} -request: null #container: Symfony\Component\DependencyInjection\Argument\ServiceLocator {#839 …} } "viewProduct" ] } |
| id | "2905" |
| producerUrl | "agrumette-couches-lavables" |
| product | App\Entity\Product {#1112 #em: Doctrine\ORM\EntityManager {#319 …} #userServ: App\Service\UserService {#150 …} -urlName: null -id: 2905 -origName: "Débarbouillettes en bambou (ensemble de 4)" -origBrandName: "Agrumette" -qtyLeft: 0 -unitAmount: 0.02 -unit: 2 -available: true -origDescription: "<p>Débarbouillettes très douces en velour de coton biologique et en ratine de bambou 9,75" x 9,75"</p><p>Ratine de bambou: 67% bambou 28% cotton biologique 5%polyester 300 GSM</p><p>Velour de coton biologique :95% coton biologique et 5% Polyester</p>" -categories: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1174 …} -conservation: Proxies\__CG__\App\Entity\Conservation {#1153 …} -Origin: "Québec/Canada" -bestBefore: null -creationDate: DateTime @1588305600 {#1110 : 2020-05-01 00:00:00.0 America/New_York (-04:00) } -nutritionFact: null -newProduct: true -images: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1154 …} -mainImage: Proxies\__CG__\App\Entity\Image {#1175 …} -tags: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1132 …} -ingredients: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1146 …} -storages: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1187 …} -pricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1205 …} -certifications: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1218 …} -company: Proxies\__CG__\App\Entity\Company {#1379 …} -taxable: true -maturinUpc: null -codeUPC: null -code1: null -code2: null -code3: null -codeBox: null -alimentsDuQuebec: false -deliveryLocations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1367 …} -minimumInStorage: 3 -deliveryMethods: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1344 …} -limitedQuantity: false -alimentsDuQuebecCertification: 0 -DeliveryType: 1 -DeliveryPickup: false -draft: false -deliveryMail: true -locations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1318 …} -region: Proxies\__CG__\App\Entity\Region {#1289 …} -advices: null -recipes: null -userViewed: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1300 …} -inCarts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1243 …} -solexId: null -replenishmentItems: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1260 …} -favorites: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1272 …} -listOfIngredients: "<p>Ratine de bambou: 67% bambou 28% cotton biologique 5%polyester 300 GSM</p><p>Velour de coton biologique :95% coton biologique et 5% Polyester</p>" -qtyReadyToShip: 1 -expirationDate: null -isConsigned: false -consignedCost: 0.0 -nutritionFactImage: null -isFragile: false -qtyPerUnit: 4 -validatedByDistributor: false -deliveryNote: null -isJustInTime: false -reminderLowQuantitySent: false -hasMultipleProducts: false -hasFreeMaturinShipping: false -deal: null -productsInBundle: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1274 …} -badges: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1396 …} -diets: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1409 …} -discountPricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1411 …} -subCategory: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1413 …} -complementedByGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1426 …} -complementaryGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1428 …} -actionWhenExpired: 1 -isSubscribable: null -subscriptions: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1448 …} -isBoxOfProducts: false -productsInBox: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1462 …} -isOnlySubscribable: null -justInTimeDeliveryDate: null -freeMaturinShippingIfLowerThen: null -isOnlySubscribableToType: null -targetOfReplacementScripts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1476 …} -quantityWarehouse: 0 -quantityWarehouseReserved: 0 -quantityOnHold: 0 -parentProductId: null -feeWarehousePackingPerUnit: null -feeWarehouseHandlingPerUnit: null -isDisplayedInAssociationOnly: false -isHri: false -puroExclusion: false -containsAlcohol: false -isConsumer: true -productColaborPrice: null -isPrixLaureat: false -cantUseCoupon: false -corporative: null -seasonality: null -seasonalityStart: null -seasonalityEnd: null -quantityMaxProd: null -productDelete: false -orderFrequency: 0 -portionForMeal: 0 } |
| productName | "debarbouillettes-en-bambou-%28ensemble-de-4%29" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, deflate" |
| cookie | "PHPSESSID=764d85pgsdoob2copii96v66s6; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%229aac1e%22%2C%22route%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CProductController%22%2C%22method%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2FMarkego%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FProductController.php%22%2C%22line%22%3A587%7D%2C%22status_code%22%3A307%2C%22status_text%22%3A%22Temporary%20Redirect%22%7D" |
| from | "gptbot(at)openai.com" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| referer | "http://staging.maturin.ca/index.php/groupe/marchepublicdelamitis/produit/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%2528ensemble-de-4%2529/2905/" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; GPTBot/1.3; +https://openai.com/gptbot)" |
| x-openai-host-hash | "92317407" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Fri, 15 May 2026 15:44:21 GMT" |
| location | "/index.php/groupe/marchepublicdelamitis/produit/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%2528ensemble-de-4%2529/2905/" |
| x-debug-token | "84f9e6" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "764d85pgsdoob2copii96v66s6" |
| sf_redirect | "{"token":"9aac1e","route":"viewProductInAssociation","method":"GET","controller":{"class":"App\\Controller\\ProductController","method":"viewProductInAssociation","file":"\/var\/www\/html\/Markego\/src\/Controller\/ProductController.php","line":587},"status_code":307,"status_text":"Temporary Redirect"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Fri, 15 May 26 11:40:45 -0400" |
| Last used | "Fri, 15 May 26 11:44:20 -0400" |
| Lifetime | "31536000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| cartId | 18434060 |
| favorites | Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#236 -elements: [] } |
| showThisAssociationIdOnly-customBrowsing | 22 |
Flashes
Flashes
| Key | Value |
|---|---|
| error | [ "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" "The product you tried to see is not allowed in Marché public de la Mitis" ] |
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "PHPSESSID=764d85pgsdoob2copii96v66s6; sf_redirect=%7B%22token%22%3A%229aac1e%22%2C%22route%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CProductController%22%2C%22method%22%3A%22viewProductInAssociation%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fvar%5C%2Fwww%5C%2Fhtml%5C%2FMarkego%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FProductController.php%22%2C%22line%22%3A587%7D%2C%22status_code%22%3A307%2C%22status_text%22%3A%22Temporary%20Redirect%22%7D" |
| HTTP_FROM | "gptbot(at)openai.com" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_REFERER | "http://staging.maturin.ca/index.php/groupe/marchepublicdelamitis/produit/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%2528ensemble-de-4%2529/2905/" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; GPTBot/1.3; +https://openai.com/gptbot)" |
| HTTP_X_OPENAI_HOST_HASH | "92317407" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PATH_INFO | "/produit/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%28ensemble-de-4%29/2905/" |
| PATH_TRANSLATED | "redirect:/index.php/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%28ensemble-de-4%29/2905/" |
| PHP_SELF | "/index.php/produit/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%28ensemble-de-4%29/2905/" |
| QUERY_STRING | "" |
| REMOTE_ADDR | "74.7.241.13" |
| REMOTE_PORT | "55172" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1778859860 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1778859860.883 |
| REQUEST_URI | "/index.php/produit/agrumette-couches-lavables/debarbouillettes-en-bambou-%2528ensemble-de-4%2529/2905/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |