ImageController :: getImageAsThumbnail
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| url | "image/thumbnail/8449/600/600" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ImageController::getImageAsThumbnail" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "getImageAsThumb" |
| _route_params | [ "id" => "8449" "height" => "600" "width" => "600" ] |
| height | "600" |
| id | "8449" |
| image | App\Entity\Image {#974 -id: 8449 -description: "Foie gras entier cru artisanal, Foie gras entre 450g et 550g" -products: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#976 …} -displayOrder: 1 -image: "/home/maturinproject/maturin.ca/src/../usersData/4917/images/newProduct/php7jgC7h" -category: "product" -filename: "php7jgC7h" -mime: "image/jpeg" -weight: 41173 -height: 600 -width: 600 -folder: "/" -creationDate: DateTime @1588132800 {#971 : 2020-04-29 00:00:00.0 America/New_York (-04:00) } -lastUpdated: DateTime @1588187167 {#972 : 2020-04-29 15:06:07.0 America/New_York (-04:00) } -user: Proxies\__CG__\App\Entity\User {#1184 …} } |
| width | "600" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| accept-language | "fr-FR,fr;q=0.9" |
| baggage | "sentry-environment=production-ios,sentry-public_key=aaedc2eb8e6ef123191aa364274c85db,sentry-release=com.openai.chat%401.2026.079%2B23822825912,sentry-trace_id=8d7450abd2d74fcf8dba1f7c249ea93f" |
| connection | "keep-alive" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| sentry-trace | "8d7450abd2d74fcf8dba1f7c249ea93f-16396941123047d7-0" |
| user-agent | "ChatGPT/1.2026.079 (iOS 26.2.1; iPhone17,3; build 23822825912)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 04 Apr 2026 13:46:53 GMT" |
| x-debug-token | "5c2f24" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "fr-FR,fr;q=0.9" |
| HTTP_BAGGAGE | "sentry-environment=production-ios,sentry-public_key=aaedc2eb8e6ef123191aa364274c85db,sentry-release=com.openai.chat%401.2026.079%2B23822825912,sentry-trace_id=8d7450abd2d74fcf8dba1f7c249ea93f" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_SENTRY_TRACE | "8d7450abd2d74fcf8dba1f7c249ea93f-16396941123047d7-0" |
| HTTP_USER_AGENT | "ChatGPT/1.2026.079 (iOS 26.2.1; iPhone17,3; build 23822825912)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "url=image/thumbnail/8449/600/600" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "url=image/thumbnail/8449/600/600" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/image/thumbnail/8449/600/600" |
| REMOTE_ADDR | "105.157.28.170" |
| REMOTE_PORT | "51754" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1775310413 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775310413.587 |
| REQUEST_URI | "/image/thumbnail/8449/600/600" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |