ImageController :: getImageAsThumbnail
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| url | "image/thumbnail/17692/600/600" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ImageController::getImageAsThumbnail" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "getImageAsThumb" |
| _route_params | [ "id" => "17692" "height" => "600" "width" => "600" ] |
| height | "600" |
| id | "17692" |
| image | App\Entity\Image {#974 -id: 17692 -description: """ Lait Jersey Pur A2 \n 5% m.g. avec crème sur le dessus """ -products: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#976 …} -displayOrder: 1 -image: "/var/www/html/Markego/src/../usersData/1705/images/newProduct/phprlTjij" -category: "product" -filename: "phprlTjij" -mime: "image/jpeg" -weight: 3641431 -height: 1997 -width: 3000 -folder: "/" -creationDate: DateTime @1613710800 {#971 : 2021-02-19 00:00:00.0 America/New_York (-05:00) } -lastUpdated: DateTime @1613752174 {#972 : 2021-02-19 11:29:34.0 America/New_York (-05:00) } -user: Proxies\__CG__\App\Entity\User {#1184 …} } |
| width | "600" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/webp,image/avif,image/jxl,image/heic,image/heic-sequence,video/*;q=0.8,image/png,image/svg+xml,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "fr-CA,fr;q=0.9" |
| connection | "keep-alive" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| priority | "u=5, i" |
| referer | "https://www.google.com/" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "cross-site" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 26_4_2 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) GSA/419.4.905781065 Mobile/23E261 Safari/604.1" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Mon, 18 May 2026 00:22:56 GMT" |
| x-debug-token | "f629fa" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/webp,image/avif,image/jxl,image/heic,image/heic-sequence,video/*;q=0.8,image/png,image/svg+xml,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "fr-CA,fr;q=0.9" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_PRIORITY | "u=5, i" |
| HTTP_REFERER | "https://www.google.com/" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "cross-site" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 26_4_2 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) GSA/419.4.905781065 Mobile/23E261 Safari/604.1" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "url=image/thumbnail/17692/600/600" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "url=image/thumbnail/17692/600/600" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/image/thumbnail/17692/600/600" |
| REMOTE_ADDR | "142.59.51.204" |
| REMOTE_PORT | "60969" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1779063776 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779063776.158 |
| REQUEST_URI | "/image/thumbnail/17692/600/600" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |