ProductController :: viewProduct
Request
GET Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| order | "desc" |
| sorting | "price" |
| url | "product/1642/1642-tonic-(1-x-750-ml)/113/" |
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\ProductController::viewProduct" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "en" |
| _route | "viewProduct" |
| _route_params | [ "_locale" => "en" "producerUrl" => "1642" "productName" => "1642-tonic-%281-x-750-ml%29" "id" => "113" ] |
| _template | Sensio\Bundle\FrameworkExtraBundle\Configuration\Template {#931 #template: "frontend/product.html.twig" -vars: [] -streamable: false -owner: [] } |
| id | "113" |
| producerUrl | "1642" |
| product | App\Entity\Product {#1111 #em: Doctrine\ORM\EntityManager {#318 …} #userServ: App\Service\UserService {#153 …} -urlName: null -id: 113 -origName: "1642 TONIC (1 x 750 ml)" -origBrandName: "750 ml" -qtyLeft: 0 -unitAmount: 750.0 -unit: 0 -available: true -origDescription: "<p>1642 Tonic, une eau de tonique aux arômes d’épinette et de lime qui lui confèrent une amertume parfaitement dosée, sans quinine. Avec son goût peu sucré, il rehausse votre gin préféré.</p>" -categories: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1173 …} -conservation: Proxies\__CG__\App\Entity\Conservation {#1152 …} -Origin: "Québec/Canada" -bestBefore: null -creationDate: DateTime @1551589200 {#1108 : 2019-03-03 00:00:00.0 America/New_York (-05:00) } -nutritionFact: null -newProduct: true -images: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1153 …} -mainImage: Proxies\__CG__\App\Entity\Image {#1174 …} -tags: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1131 …} -ingredients: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1145 …} -storages: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1186 …} -pricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1204 …} -certifications: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1217 …} -company: Proxies\__CG__\App\Entity\Company {#1378 …} -taxable: true -maturinUpc: "055843400371" -codeUPC: "628055809173" -code1: "628055809173" -code2: null -code3: null -codeBox: null -alimentsDuQuebec: true -deliveryLocations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1366 …} -minimumInStorage: 5 -deliveryMethods: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1343 …} -limitedQuantity: false -alimentsDuQuebecCertification: 1 -DeliveryType: 0 -DeliveryPickup: false -draft: false -deliveryMail: true -locations: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1317 …} -region: Proxies\__CG__\App\Entity\Region {#1288 …} -advices: null -recipes: null -userViewed: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1299 …} -inCarts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1242 …} -solexId: "32875" -replenishmentItems: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1259 …} -favorites: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1271 …} -listOfIngredients: "<p>Eau de source gazéifiée ,sucre de canne ,acide citrique ,arômes naturels d’épinette.</p>" -qtyReadyToShip: 52 -expirationDate: DateTime @1649563200 {#1109 : 2022-04-10 00:00:00.0 America/New_York (-04:00) } -isConsigned: true -consignedCost: 0.05 -nutritionFactImage: null -isFragile: true -qtyPerUnit: 1 -validatedByDistributor: true -deliveryNote: null -isJustInTime: false -reminderLowQuantitySent: false -hasMultipleProducts: false -hasFreeMaturinShipping: false -deal: App\Entity\ProductDeal {#1478 …} -productsInBundle: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1273 …} -badges: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1395 …} -diets: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1408 …} -discountPricings: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1410 …} -subCategory: Proxies\__CG__\App\Entity\Category {#1412 …} -complementedByGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1425 …} -complementaryGroups: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1427 …} -actionWhenExpired: 0 -isSubscribable: null -subscriptions: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1447 …} -isBoxOfProducts: false -productsInBox: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1461 …} -isOnlySubscribable: null -justInTimeDeliveryDate: null -freeMaturinShippingIfLowerThen: null -isOnlySubscribableToType: null -targetOfReplacementScripts: Doctrine\ORM\PersistentCollection {#1475 …} -quantityWarehouse: 53 -quantityWarehouseReserved: 0 -quantityOnHold: 1 -parentProductId: null -feeWarehousePackingPerUnit: 0.83 -feeWarehouseHandlingPerUnit: null -isDisplayedInAssociationOnly: false -isHri: false -puroExclusion: false -containsAlcohol: false -isConsumer: true -productColaborPrice: null -isPrixLaureat: false -cantUseCoupon: false -corporative: null -seasonality: null -seasonalityStart: null -seasonalityEnd: null -quantityMaxProd: null -productDelete: false -orderFrequency: 0 -portionForMeal: 0 } |
| productName | "1642-tonic-%281-x-750-ml%29" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/signed-exchange;v=b3,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| connection | "keep-alive" |
| from | "googlebot(at)googlebot.com" |
| host | "staging.maturin.ca" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/147.0.7727.116 Mobile Safari/537.36 (compatible; GoogleOther)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Tue, 28 Apr 2026 13:03:54 GMT" |
| x-debug-token | "99728b" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Tue, 28 Apr 26 09:03:52 -0400" |
| Last used | "Tue, 28 Apr 26 09:03:52 -0400" |
| Lifetime | "31536000" |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| cartId | 18317847 |
| favorites | Doctrine\Common\Collections\ArrayCollection {#16289 -elements: [] } |
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| ADMIN_TO_SEND_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "ece17b137845c6af87737a7b429bf83e" |
| DATABASE_URL | "mysql://dev:adf98hj248r7hdasfSDF23r@127.0.0.1:3306/omelodev" |
| DEV_TO_MAIL_ADDRESS | "maxime@maturin.ca" |
| ELASTICSEARCH_HOST | "127.0.0.1" |
| ELASTICSEARCH_PORT | "9200" |
| ENABLE_TWIG_CACHE | "true" |
| MAILER_FROM | "reply-message@maturin.ca" |
| MAILER_URL | "smtp://mail.maturin.ca:587?encryption=&auth_mode=&username=maxime@maturin.ca&password=y3TE3dK7" |
| SOLEXIS_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| SOLEXIS_NEW_API_HOST | "https://maturin-dev.solutionextreme.com/api/" |
| STRIPE_API_KEY | "sk_test_cLLpvDdtubdfD3HTPOK3uEoC" |
| STRIPE_API_PKEY | "pk_test_Hk3TQ3qfUi6YJ5ZTc2jdQB3X" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/Markego/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/signed-exchange;v=b3,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_CONNECTION | "keep-alive" |
| HTTP_FROM | "googlebot(at)googlebot.com" |
| HTTP_HOST | "staging.maturin.ca" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/147.0.7727.116 Mobile Safari/537.36 (compatible; GoogleOther)" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "url=product/1642/1642-tonic-%281-x-750-ml%29/113/&sorting=price&order=desc" |
| REDIRECT_HTTPS | "on" |
| REDIRECT_QUERY_STRING | "url=product/1642/1642-tonic-%281-x-750-ml%29/113/&sorting=price&order=desc" |
| REDIRECT_SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/product/1642/1642-tonic-%281-x-750-ml%29/113/" |
| REMOTE_ADDR | "66.249.69.106" |
| REMOTE_PORT | "42700" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1777381432 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1777381432.727 |
| REQUEST_URI | "/product/1642/1642-tonic-%25281-x-750-ml%2529/113/?sorting=price&order=desc" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/Markego/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "51.79.50.9" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "staging.maturin.ca" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.41 (Ubuntu) Server at staging.maturin.ca Port 443</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.41 (Ubuntu)" |
| SSL_TLS_SNI | "staging.maturin.ca" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_DEBUG,APP_SECRET,DATABASE_URL,MAILER_URL,MAILER_FROM,DEV_TO_MAIL_ADDRESS,ADMIN_TO_SEND_ADDRESS,ELASTICSEARCH_HOST,ELASTICSEARCH_PORT,STRIPE_API_KEY,STRIPE_API_PKEY,SOLEXIS_API_HOST,SOLEXIS_NEW_API_HOST,ENABLE_TWIG_CACHE" |